Tekstil ürünlerinizin zaman içindeki kalitesini garantilemek için yapılan testler

Labo

Laboratuvar

Pazarın güçlükleri ve tüketicilerin sürekli artan talepleri karşısında tekstil satın almacılar ürünlerinin kalitesini laboratuvarda kontrol etmek durumunda kalmaktadırlar. Piyasadaki şirketler genel olarak standart ve tekstil ürünlerinin özelliklerine yeterince uyarlanmamış servisler sunmaktadır.

 

Kusursuz bir kalite ve güvenilirlik seviyesini koruyarak da farklı bir servis verilebileceğine inanmış olan AQM kendi tekstil laboratuvarını kurmuştur. Esneklik ve hız, tüketici deneyimi ve gerçek kullanım şartları çevresinde yaratılmış ve yönlendirilmiş olan bu yeni yapılanmanın iki önemli motivasyon kaynağı olmuştur.

Gri skalası kontrolü – AQM Laboratuvar, Şanghay

Laboratuvar %100 Tekstil

Avrupa’nın birkaç belli başlı distribütörü için kalite platformlarında fiziksel testler gerçekleştirmekte olan AQM, bu uzmanlıkla yola çıkarak bugün laboratuvar şartlarında bir dizi tekstil testi uygulamaktadır.

 

Bu servisin iki anahtar özelliği tavsiye içermesi ve özelleştirilmiş olmasıdır. Kalite inspectionlarina tamamlayıcı olarak urunun tüm kullanım suresi boyunca son kullanıcının memnuniyetini garantileme amaçlıdır.

FIZIKSEL TESTLER

Tekstil üzerine her tur fiziksel testi kendi bünyemizde uygulamaktayız. Aşağıda bunların bir kısmını bulabilirsiniz

 

Yıkama sonrası dönme

Çekme sonrası yırtılmaya dayanıklılık

Çekme sonrası kopmaya dayanıklılık

Dikime dayanıklılık testi

Pilling (pilling box)

Pilling (Martindale)

Sürtünme

Ev şartlarında yıkama ve kurutma sonrası çekmezlik

Endüstriyel ve ev şartlarında yıkama sonrası renk haslığı

Islak ve kuru sürtünme sonrası renk haslığı

Yıkama sonrası görünüm değerlendirmesi

Gramaj

Aksesuar çekme dayanım testleri

KIMYASAL TESTLER

Kimyasal testler konusunda uzmanlaşmış bir laboratuvarla güçlü bir is ortaklığına girdik. REACH, CPSIA, GB ve bunun gibi bir çok düzenlemeye uygunluk testleri gerçekleştirilebilir.

 

Tüm fiyatlar sizin için pazarlık edilmiş olup karşınızda tek bir muhatap bulacaksınız; AQM tum fiziksel ve kimyasal testleriniz için.

Teminatlarımız:

weight

Esneklik

ISO normlarına uygun veya ihtiyaçlarınıza göre düzenlenmiş test standartlarıyla size özel bir hizmet sunmak üzere beklentilerinize tam olarak cevap veriyoruz.

clock

Hız

Sonuçları 24, 48 veya 72 saat içerisinde almayı seçerek terminlerinizi kontrolünüz altında tutun. Ekiplerimiz beklentilerinize göre hareket edecektir.

Glass

Test şartlarının Ciddiyetle korunması

Numuneler normal atmosfer şartları altında (20°C ve nem oranı 65%) saklanır ve testler bu şartlarda gerçekleştirilir.

 

Test makineleri düzenli olarak kalibre edilir ve diğer laboratuvarlarla belli aralıklarla karşılaştırma testleri yapılır. Bu şekilde sonuçların kesinliği ve verimliliği garantilenmiş olur.

Post-it

Ulaşılabilirlik

Laboratuvar ekipleri her gün e-mail veya telefon aracılığıyla ulaşılabilir olup tüm sorularınıza cevap vermek ve danışma hizmeti sunmak üzere sizi dinlemeye hazırdır. İletişim Ingilizce, Fransızca veya Cince dillerinde yapılabilir.

Hammaddenizin kalitesini garantileyin

Hammaddelerinizdeki defolar gerekli değişiklik ve ayarlamalar üretime girmeden yapılmak üzere ortaya çıkarılır.

 

Böylelikle ürünlerinizin markanızın kalite düzeyini yansıtmasını ve müşterilerinizin uzun sureli kullanımını garantilemiş olursunuz.

Size göre uyarlanmış proseslerden faydalanın

Laboratuvarda her pazarın özellik ve farklılıklarına cevap vermek üzere döşemelik ve hazır giyim kumaşları için kullanılacak olan ayrı ekipmanlar bulunur.

 

Kumaş ve trikolarınızın dokuması, kompozisyonu, konstrüksiyonu ve yapısı ne olursa olsun her malzemeye uygun bir proses takip edilecektir.

Risklerinizi azaltın

Pazar düzenlemelerine ve tekstil normlarına malzemelerinizin kontrolü sayesinde titizlikle uyun.

 

Böylelikle son kullanıcıyı korumuş ve ürününüze kusursuz bir kalite sağlamış olacaksınız.

Tekstil uzmanlığı

Üst düzeyde kalifiye olan AQM laboratuvar çalışanları senelerdir bu alanda tekstil uzmanlığı geliştirmişlerdir.

 

Keskin bir teknik bilgiyle tamamlanmış ince bir müşteri vizyonu sayesinde testleri yüksek hassasiyet ve beceri ile gerçekleştirir ve ayni zamanda müşterilere profesyonel ve adil bir danışmanlık hizmeti verebilirler.

Pazarda essiz bir yaklaşım

Tüketici deneyimi çevresinde oluşturulup yönlendirilmiş bir deneyim ile laboratuvar gerçek kullanım şartlarına uygun testleri ; ISO, NFG ve AATCC normlarına göre gerçekleştirir.

 

Bu şekilde müşteri ürünün kullanımıyla göstereceği değişiklikler hakkında tam bir görüş edinmiş olur.

Size özel

Laboratuvar ekibi müşterilerine uzun vadede eşlik eder: beklentilerinin belirlenmesinden laboratuvar sonuçlarına.

 

Gerçekleştirilen testler tamamen sizin beklentilerinize göre özelleştirilmiş olup sizin belirlediğiniz sure dahilinde tamamlanır ve böylelikle markaların ve dağıtım bölgelerinin özel ihtiyaçları takip edilmiş olur.

Zaman kazancı

Cin’de, tedarikçilerinize en yakın olacak şekilde konuşlanmış olan laboratuvar kısa terminlerde ve müşterilerinin ajandasına uyacak şekilde çalışır.

 

Sonuçlar (numunenin teslim alınmasından itibaren) müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda 24, 48 veya 72 saat içerisinde gönderilir.


Laboratuvar testleri için rezervasyon nasıl yapılır?

İhtiyacınızı sadece e-mail veya telefon ile bize iletin.

Tekstil uzmanı ekiplerimiz en kısa zamanda size geri dönecek ve sizin ihtiyacınıza göre gerçekleştirilecek testleri belirleyeceklerdir.

 

lab@aqm-china.com

+86 (0) 21 6090 7615 - 8011 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hangi testleri seçmeliyim?

Tekstil uzmanı ekiplerimiz urununuz ve teknik dosyası doğrultusunda gerçekleştirilecek testler ile ilgili tavsiyede bulunmak üzere sizi dinlemeye hazırdır.

 

Bu şekilde sadece gerekli ve faydalı testleri uygulayarak maliyetlerinizi kontrol altında tutun.

 

 

 

 

Size özel bir öneri   

Göndereceğim numunenin miktarı ne olmalı?

Aşağıdaki tabloyu takip ederek, gerçekleştirilecek teste göre gereken numune miktarını belirleyebilirsiniz.

 

TypeSize
Weight /m2 (ISO3801) 50cm x width
Composition (ISO2833) 50cm x 50cm or whole garment
Traction (ISO 13934, ASTM D5034 etc.) 50cm x width
AZO (EN14362-1&2) 10g per component
DMFu (Extraction) 20g per component

 


Testler nasıl gerçekleştirilecek?

Yüksek performanslı , ISO, NFG ve AATCC normlarına cevap veren ekipmanla (martindale, ışık kutusu) donanmış olan laboratuvar, tüm testleri standart isi ve nem şartları altında gerçekleştirir. (20°C ve %65 RH).


Testlerin güvenilirliğinden nasıl emin olabilirim?

Servislerimizin güvenilirliğini garantilemek üzere, düzenli olarak, test sonuçlarının tekrarlanabilme denemeleri ve diğer laboratuvarlarla karşılaştırma testleri yürütülmektedir.


Ne alacağım?

Yorumlu ve detaylı raporunuzu email ile alacaksınız. İhtiyaçlarınız, teknik dosya ve şartnameniz doğrultusunda gerçekleştirilmiş tüm testleri sunacak olan bu rapor tüm sorularınıza net bir cevap sağlar.

Bir rapor indirin