Ürününüzün kalitesiyle ilgili 360 derecelik bir bakış açısından faydalanın

Inspection

Tekstil satın almacı için talep edilen is kurallarına ve terminlere uyulmamanın bedeli: maliyetlerde artış, marka imajının zarar görmesi, müşteri memnuniyetsizliği...Tedarikçi ve tedarikçiyle olan is ilişkisi ne kadar eski olursa olsun önlem almak ve surece hakim olmak için yeterince fazla risk bulunmaktadır.

 

Tüm anlaşmazlık ve kotu sonuçları önlemek adına AQM, müşterileri adına ürünlerin uygunluğunu onaylanmış bir numune ve tüm teknik donelerle kontrol eder.

Final inspection

İmalat ve teknik dosya arasındaki tüm farkı ayırt edebilmek için idealdir. Final inspection yüklemeden hemen önce yapılır. Bir kalite kontrolcü kalite, uygunluk, ölçüler ve paketlemeyi kontrol etmek üzere fabrikaya gider.

 

Günde 2 inspectiondan daha fazlasına mi ihtiyacınız var?

 

 

Platform çözümümüzü keşfedin  

Üretim surecinde inspection

Üretimin %20-%50 kadarlık kısmı bittiğinde gerçekleştirilen “in-line inspection” üretimin bulunduğu yer ve ilerleme hızından, urunun uygunluğundan emin olmanızı ve kalite seviyesiyle ilgili bir fikir sahibi olmanızı sağlar. Ayni gün gönderilen rapor olabilecek sorunları henüz çok geç olmadan fark etmenizi ve önlem almanızı sağlar.

 

 

 


Bize bir inspection için ulaşın  
AQM Inspection

Koli secimi ve kontrolü (AQM Şanghay, Cin)

İthalatınızın güvenliği

Siparişinizi gönül rahatlığıyla teslim alabilirsiniz çünkü rapor aracılığıyla iletilmiş olan kalite seviyesi teslim alacağınızla aynıdır.

Zaman kazanın

Kalite kontrol hizmetini dışarıdan alarak üretilen malların kalite takibini düzeltmiş ve ayni zamanda nakliyede değerli zamanınızı kaybetmemiş olacaksınız.

Görüşünüzü iyileştirin

Acenteler ve fabrikalardan bağımsız bir şirket tarafından gerçekleştirilmiş olan kontrol sayesinde ürünlerinizin kalitesiyle ilgili tarafsız ve şeffaf bir vizyon edineceksiniz.

Üretiminizi uzaktan takip edin

Kalite kontrolcüler üretiminizin ilerleme durumunu, üreticinizin teminatlarına uyma kapasitesini detaylı olarak iletecekler. Bu şekilde her turlu olabilecek gecikmeden önceden haberdar olacaksınız.

Olumsuzluklar için önceden önlem alin

Ürününüzün kalite ve uygunluğunu sunan detaylı bir rapor sayesinde çok geç olmadan gereken tüm düzeltme işlemini yapabilecek bilgiye sahip olursunuz.

 

Maliyetlerinizi düşürün

Kalite problemini şirketinize finansal ve imaj problemi yaratmadan ortaya çıkararak bununla ilgili ortaya çıkabilecek tüm maliyetleri engellemiş olursunuz.

Moda ve tekstil Uzmanı

AQM seneler boyunca tekstil alanında keskin bir uzmanlık geliştirmiş ve bu sayede kumaş, hazır giyim, aksesuar gibi moda ürünlerinin özelliklerine uygun ve essiz servisler sunabilmektedir.

 

Saha üzerinde kalite kontrolcüler, tekstil uzmanları üretimi titizlikle inceleyerek beklentilerinize ve dosyalarınıza en doğru cevap verebilmektedir.

Uluslararası bir ağ

Tüm Asya’da, tedarikçilerinize en yakın mesafede, stratejik tekstil, hazır giyim ve kumaş üretim bölgelerinde konuşlanmış kurumlarda faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Her ülkedeki AQM ofisleri yerel dillere hakim ve deneyimli çalışanlarıyla sahanın gerçekleriyle ilgili hızlı ve ayrıntılı bir bilgi akışı sağlar.

Yakınlık

Daha yüksek bir hız ve saydamlık için fabrika yakınında konuşlanmış tek ve ayni ekip inspection rezervasyonundan itibaren rapor iletimine kadar dosyanızdan sorumlu olacaktır.

 

Daimi bir operasyonel takip sayesinde, bu ekip size gerekli desteği sağlamak üzere sürekli ulaşılabilir ve neredeyse anlık bir bilgi geri donuşu sağlar.

Size özel

AQM ekipleri kendilerini her türlü organizasyona adapte ederek tedarik zincirindeki kalite servislerinin mükemmel uyumunu sağlarlar.

 

İşleme konan çözümler planlama yönetiminde, rapor formunda ve gerçekleştirilecek testlerin seçiminde tam bir esneklik sunar.

Bir inspection günü nasıl planlanır?

E-mail, telefon aracılığıyla veya doğrudan internet üzerinden, tahmin edilen inspection gününün 48 saat öncesinden servislerimiz için rezervasyon yapabilirsiniz. Inspection tarihinin onaylanmasının ardından size bir onay emaili gönderilecektir.

Bize bir inspection için ulaşın   

Sizinle fabrika arasında aracılık yapmam gerekiyor mu?

Talebiniz ekiplerimiz tarafından isleme alındıktan itibaren başka bir konuyla ilgilenmeniz gerekmez. Çalışanlarımız üreticinizle doğrudan iletişime geçerek son formaliteleri ayarlar.

 

Inspection’in yürütülmesiyle ilgili olarak size geri dönüş yapılabilir.

Kontrol edilen ürün adetini nasıl belirliyorsunuz?

Inspectionlar uluslararası seviyede referans olarak kabul görmüş ISO 2859 normlarına göre gerçekleştirilir. Kontrol edilen urun grubunun temsili olma özelliğini ve bir siparişin kabul edilebilir olup olmama kurallarının ayni olmasını garantiler.

 

Aksi talep edilmediği surece kontrol edilen numune adeti için level II, kabul edilebilir kalite düzeyi için (AQL) ise kritik hatalar için 0, majör hatalar için 2.5, minör hatalar için ise 4.0 uyguluyoruz. Bu doneler talepleriniz doğrultusunda tümüyle yeniden düzenlenebilir.

Neyi kontrol ediyorsunuz?

AQM taleplerinize uygun olarak aşağıdaki konularla ilgili noktaları kontrol eder:

 

*  Kritik, majör ve minör hataları belirlemek üzere kaliteyi

*  Parçaların onaylı numune ve teknik dosyaya uyumunu

*  Ölçüleri

*  Paketlemeyi ve sağlamlık ve fit gibi tamamlayıcı testler uygular.

 

 

 

 

Raporumu ne zaman teslim alacağım?

Raporunuz ek bir bedel ödemeden e-mail veya AQM Online aracılığıyla inspectionin yapıldığı ayni gün iletilir.

 

Siparişinizin durumuyla ilgili gerçek fotoğraflar size sonraki adımlarla ilgili kararları alabilmek için rehber olacaktır.

Ne alacağım?

Ayni rapor içinde, kaliteyle ilgili ve özelleştirilebilir - değiştirilebilir olan 50 civarı kalite, uygunluk, olçum, testler ve paketleme kriterine göre gerçekleştirilen kontrollerin detaylı sonuçlarını bulacaksınız.

 

Ayni zamanda tüm bu noktaları görselleştirerek sunan fotoğraflar eşliğinde rapor size ürününüzün kalite seviyesiyle ilgili doğru ve tam bir vizyon verecektir.

 

 

   Bir rapor indirin
 • Raporlarınıza
  doğrudan ulaşın

  Raporlarınızı arayın, indirin, arşivleyin

 • Inspectionlarinizin
  online takvimi

  Planlamanızı takip edin

 • QUALITICS,
  kalite istatistikler

  Inspection sonuçlarınızı kolayca analiz edin

 • Inspection rezervasyonlarını
  online yapmak için ara yüz

  Inspectionlarinizi birkaç tıkla rezerve edin

 • Numune
  onayı

  Numunelerinizi satın alma ve kalite için onaylayın

Bir inspection gününün online olarak planlanması

Sadece birkaç etapta gerçekleştirilen, fiyatlandırmanın veya inspection siparişin online olarak alınması kullanıcının zaman kaybetmeyerek otonomi kazanmasını sağlar.

Takvimin gerçek zamanlı takibi

Planlanmış inspectionlara gerçek zamanlı ve günde 24 saat global bir bakisin yani sıra raporların tarih bazında aratarak indirilmesine de olanak sağlar.

Sonuçların doğrudan görüntülenebilmesi

Görüntülenebilir, indirilebilir ve e-mail ile iletilebilir olan raporlar şirketin giriş izni olan tüm çalışanları için ulaşılabilir durumdadır.

Defotek oluşumu

Otomatik olarak büyüyen defotek karşılaşılan hataları görüntü olarak depolar.

 

Bütün halde ve kullanımı kolay olan defotek, şirketin kalite seviyesini belirgin bir şekilde arttırabilmesi için hata listesini geliştirmesine ve düzenlemesine olanak sağlar.

Kalite istatistikleriniz bir tik mesafede

AQM’in geliştirdiği QUALITICS uygulaması, online olarak ürünlerin kalitesi, urun gamı ve kontrol edilen tedarikçilerle ilgili istatistikler edinmeyi sağlar.

 

Bu şekilde geçmişi daha iyi anlamak, şimdiyi yönetmek ve geleceği öngörmek için anahtar veriler elde edilmiş olur.

 

Bu uygulama sağladığı şeffaflık sayesinde gündelik kalite takibini geliştirir, karar alimini kolaylaştırır. Aynı zamanda ekiplerin güvenilir bilgilere ve faaliyetlere global bir bakışa hızlı ve anlık olarak ulaşmasını sağlayarak verimliliğinin artmasına katkıda bulunur.